Rozdzielczość Jakość VS: wpływ na wydajność gry

Co wpływa na wydajność gry? Klarowność lub szczegóły?

By on

Rozdzielczość Jakość VS: wpływ na wydajność gry

Gorąca dyskusja zawsze implikowała się między graczami, jeśli chodzi o rozdzielczość w stosunku do jakości gry. Niemal każdy gracz ma swoje własne preferencje. Jedną rzeczą, z którą wszyscy się zgadzamy, jest to, że wydajność jest zawsze kluczem do wspaniałych wrażeń z gry. Rzeczą, która może zepsuć twój umysł jest fakt, że rozdzielczość i jakość gier idą w parze. Poza tym nawet najdrobniejsze zmiany w ustawieniach wyświetlacza mogą mieć wpływ na wyniki. Dlatego tutaj jest zapis, który omówi wpływy jakości wykonania, spowodowane ze względu na różne konfiguracje rozdzielczości.

Wysoka rozdzielczość i niska jakość

Rozważając ustawienia grafiki w wysokiej rozdzielczości i niskiej jakości; Oto niektóre z różnic, które można zauważyć podczas sesji gry.

1. Wysoka jakość wizualna

Gdy gracz wybiera konfigurację o wysokiej rozdzielczości, taką jak Ultra, może cieszyć się podobną do życia jakością wizualną. W grach takich jak Call of Duty, Middle Earth czy The Witcher 3, poprawa rozdzielczości wynosi około 5% do 8%.

2. Niski współczynnik FPS

Ponieważ zasoby sprzętowe są głównie wykorzystywane do nadążania za wysoką rozdzielczością, wydajność jest w dużym stopniu zagrożona, dlatego ustawienia wysokiej rozdzielczości mogą obniżyć FPS o prawie 30%.

3. Zależy od GPU

Ustawienie gry PC o wysokiej rozdzielczości wymaga intensywnego korzystania z GPU. Dzieje się tak dlatego, że ustawienie wyświetlania lub rozdzielczości ma wszystko z komponentem graficznym sprzętu. Może nawet powodować wąskie gardła z powodu nadmiernego przetwarzania.

Niska rozdzielczość i wysoka jakość

Połączenie niskiej rozdzielczości i wysokiej jakości zapewnia bardziej stabilną rozgrywkę. Oto niektóre z funkcji, które można zobaczyć przy podobnej konfiguracji graficznej.

1. Niska jakość wizualna

Niezależnie od tego, czy jest to niska czy średnia konfiguracja grafiki, jakość wyświetlania lub rozdzielczości jest stosunkowo nudna. Może to wpłynąć dalej w zależności od czynników takich jak rozmiar ekranu, odległość wyświetlania, a także współczynnik proporcji.

2. Wysoki współczynnik FPS

Gdy rozdzielczość jest ustawiona na niską, wydajność sprzętu automatycznie rośnie. Innymi słowy, twój system jest w stanie wytworzyć wyższy współczynnik klatek na sekundę, który pozwala cieszyć się prędkością. W niektórych grach częstotliwość odświeżania jest kluczowym elementem. Tak więc ta kombinacja jest idealnie preferowana.

3. Zależy od GPU i procesora

W przeciwieństwie do ustawień wysokiej rozdzielczości i niskiej jakości, ta kombinacja zależy zarówno od procesora GPU, jak i procesora. Wykorzystuje on zarówno aspekty twojego sprzętu, jak i nie wywiera nacisku na ekstensywne przetwarzanie na tym samym. Mówiąc prościej, musisz mieć przyzwoitą specyfikację dla twojego sprzętu, szczególnie procesora i GPU.

Która kombinacja jest lepsza?

1. Gry dla pojedynczego gracza

Dla jednego gracza obie opcje mogą być dobre. To całkowicie zależy od szybkości gry, jak również od osobistych preferencji. Dlatego, naszym zdaniem, jeśli chcesz grać w gry takie jak budowniczowie miast i strategie, wyższa rozdzielczość byłaby świetnym wyborem. To dlatego, że te gry nie wymagają wyższej częstotliwości odświeżania.

2. Gry wieloosobowe

W przypadku gier wieloosobowych warto rozważyć niższą rozdzielczość. Szybka faza tych gier sprawia, że uzyskanie dobrej stopy FPS jest kluczowe. Decydując się na konfigurację w niskiej rozdzielczości, twój sprzęt będzie mógł działać lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, wybór pomiędzy jakością i wydajnością zależy od gracza. W związku z tym podjęcie decyzji opartej na celach związanych z grami jest idealnym rozwiązaniem.

Dyskusja i komentarze

Udostępnij swoje komentarze
S
Sakhile 10 months ago
This article is confusing. High resolution and low quality = ultra settings?
8 0