מה לשקול לפני רכישת כרטיס המסך

אם אתה כבר מתכנן לשדרג את המערכת על ידי רכישת כרטיס גרפיקה חדשה. אז יש כמה גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון.

By on

מה לשקול לפני רכישת כרטיס המסך

החלק החשוב ביותר של מחשב המשחקים הוא כרטיס המסך. למרות שהמערכת או המחשב מגיע עם GPU משולבת, זה לא יכול להיות מספיק כדי להקל על דרישות אינטנסיבית חזותית של משחקים מודרניים. חוץ מזה, נראה כי עם כל הדור החדש של כרטיסי מסך, מפתחי המשחק נוטים להגדיל את דרישות החומרה שלהם עבור איכות המשחקים טוב יותר. גורמים שיש להביא בחשבון לפני רכישת כרטיס המסך אם אתה כבר מתכנן לשדרג את המערכת על ידי רכישת כרטיס גרפיקה חדשה. אז יש כמה גורמים חשובים שאתה צריך לשקול לפני בא להחלטה.

חלל וקירור

החום המיוצר על ידי GPU קשורה ישירות לערך TDP שלה. בכל פעם ערך TDP הוא בצד גבוה יותר, זה דורש עיצוב קירור טוב יותר שיכול להיות גדול יותר דורש מעריצים נוספים כדי להפיץ את החום באופן שווה. זה יכול עוד ליצור בעיה, אם במקרה המחשב שלך אין מספיק מקום כדי להתאים את כרטיס המסך הארוך. בנוסף, במקרה המחשב שלך צריך להיות מאוורר היטב עם זרימת האוויר הנכון, במיוחד עבור כרטיסי גרפיקה באיכות גבוהה.

דרישות הספק

כמעט כל המודרנית אמצע טווח ו- high-end כרטיסי גרפיקה דורשים חיבור ייעודי אספקת החשמל לעבוד כראוי. לכן לפני רכישת GPU, אתה תמיד צריך לבדוק אם יש לך מספיק כוח כדי לספק כוח כי כרטיס המסך. עוד כמה שאלות כוח הקשורות, כי אתה צריך לשאול את עצמך הם:
  • כמה כוח הוא יצרוך תחת עומס?
  • כמה AMPS כרטיס המסך שלך דורש לעבוד?

זיכרון

זיכרון RAM או זיכרון של כרטיס המסך שלך הוא גורם חשוב נוסף שיש להביא בחשבון. עבור משחק רוב המשחקים המודרניים של 4GB RAM מספיק. עם זאת, בעת שדרוג כרטיס גרפיקה מודרנית אתה צריך לבחור בזיכרון של לפחות 8GB. זה יאפשר לך הוכחה לעתיד את הכרטיס שלך יחסוך ממך צורך לשדרג לעתים קרובות.

אמינות

קניית GPU או כרטיס המסך יכול להיות יקר מאוד. לפיכך, אתה צריך לשקול את גורם האמינות גם כן. לדוגמה, גם את המשתמשים של nvidia rtx 2080 ti כרטיס גרפי היה צריך להתמודד עם כמה בעיות בתחילה, ללא קשר של איכות הדירוג. כרטיס גרפי חום נושאים אלה כללו דברים כמו קריסות פתאומיות, חפצים או כרטיסים לא עובד, ומסכים כחולים. חוץ מזה, אתה גם צריך להתמקד בבעיות שעלולות להשפיע על מנהלי ההתקן שלך GPU, אוהדים, וקושחה. המוניטין של המותג של ספק החומרה היא גם נקודה מכריעה לשקול.

יכולת המעבד הנוכחית

תאר לעצמך שקנית כרטיס גרפי של המפרט האחרון. אבל המעבד שיש לך כרגע הוא מודל ישן יותר. מה יקרה במצב כזה? זה יגביר את האפשרות של צווארי בקבוק, אשר תפחית את הביצועים של החומרה שלך באופן דרסטי. לכן, הקפד לבדוק את יכולת ה- CPU הנוכחית שלך בהשוואה ל- GPU שנבחר. במילים אחרות, שניהם צריכים להיות מסוגלים לקחת את אותה כמות של עומס עיבוד. זה יהיה לוודא שיש לך חוויית משחק חלקה. כרטיס גרפי מעבד בקבוק

תאימות לוח האם

כדי GPU שלך לעבוד, זה יהיה הראשון צריך להיות תואם עם לוח האם. אם יש לך כרטיס גרפי משולב או ייעודי, אתה צריך יציאה PCIe כדי לחבר את אחד חדש. עם זאת, ישנן שלוש גרסאות שונות של משבצות אלה, ולכן בדיקת תאימות היא חובה. באופן דומה, לפני שתוכל להתקין את כרטיס המסך, אתה צריך לבדוק אם זה UEFI מוכן. מאז GPUs ביותר, בימים אלה מגיעים עם תכונה חדשה זו. מערכת ה - BIOS הקודמת, לעומת זאת, עשויה שלא להיות תואמת לכרטיס הגרפיקה המודרני ותביא למסך ריק.

התקציב שלך

לבסוף! התקציב שלך גם משחק תפקיד מכריע בעת בחירת כרטיס המסך החדש. זה בגלל ייתכן שיהיה עליך לשדרג חומרה אחרים הקשורים כמו לוח האם, CPU, ו PSU. חוץ מזה, אתה יכול אפילו בסופו של דבר להשקיע קונה מקרה מחשב חדש עם שטח יותר זרימת האוויר הנכון. מחשב משחקים בסופו של דבר, קונה GPU פוטנציאלי צריך לזכור כי כרטיסי ברמה המודרנית הזרם יכול גם לעבוד פלאים ללא טרחה רבה. לכן, כדאי לשקול הימנעות האחרונה של הדף- of-the-line כרטיסי גרפיקה בשל מחיר מוגזם שלהם וביצועים ערך נמוך יחס. יתר על כן, הם עשויים לדרוש הגדרה קיצונית יותר והם נוטים יותר תהליך כישלון בשל overheating ו כישלון קריר. דוגמאות לכרטיסים גרפיים כאלה הן סדרת TITAN של NVIDIA ויחידות GPU כפולות כמו Radeon 295x2 של AMD ו- GTX 690 של NVIDIA.

דיון והערות

שתף את ההערות שלך