Rozlišení VS Kvalita: Dopad na výkon hry

Co ovlivňuje výkon hry? Čistota nebo podrobnosti?

By on

Rozlišení kvality VS: dopad na výkon hry

Vážná diskuse mezi hráči vždy rozpadla, když jde o řešení proti kvalitě hry. Téměř každý hráč má své vlastní preference. Nicméně, jedna věc, se kterou všichni souhlasíme, je, že výkon je vždy klíčem k skvělému hernímu zážitku. Věc, která vás může přimět, je skutečnost, že rozlišení a herní kvalita jde ruku v ruce. Navíc i nejmenší vylepšení v nastavení displeje může mít vliv na výsledek výkonu. Proto je zde popis, který bude diskutovat o dopadech na kvalitu výkonu způsobených různými konfiguracemi rozlišení.

Vysoké rozlišení a nízká kvalita

Při uvážení grafického nastavení s vysokým rozlišením a nízkou kvalitou; Zde jsou některé rozdíly, které si budete moci všimnout během herního setkání.

1. Vysoká vizuální kvalita

Když se hráč rozhodne pro konfiguraci s vysokým rozlišením, jako je Ultra, mohou si vychutnat vizuální kvalitu života. Ve hrách jako Call of Duty, Middle Earth nebo The Witcher 3 je zlepšení rozlišení asi 5% až 8%.

2. Nízká rychlost FPS

Vzhledem k tomu, že vaše hardwarové prostředky jsou využívány hlavně pro udržení vysokého rozlišení, je výkon ohrožen do velké míry, a tak nastavení s vysokým rozlišením může snížit váš FPS o téměř 30%.

3. Závisí na GPU

Nastavení PC s vysokým rozlišením vyžaduje rozsáhlé použití grafického procesoru. Je to proto, že nastavení zobrazení nebo rozlišení má vše co dělat s grafickou komponentou hardwaru. Dokonce může dojít k úzkým místům v důsledku nadměrného zpracování.

Nízká rozlišovací schopnost a vysoká kvalita

Kombinace s nízkým rozlišením a vysokou kvalitou poskytuje stabilnější herní zážitek. Zde jsou některé funkce, které můžete očekávat s podobnou grafickou konfigurací.

1. Nízká vizuální kvalita

Ať už je to nízká nebo střední grafická konfigurace, kvalita zobrazení nebo rozlišení je poměrně nudná. To může být dále ovlivněno v závislosti na faktorech, jako je velikost obrazovky, vzdálenost prohlížení a poměr stran.

2. Vysoká rychlost FPS

Kdykoli je rozlišení nastaveno na nízké, výkon hardwaru se automaticky zvyšuje. Jinými slovy, váš systém dokáže vytvořit vyšší rychlost Frames za sekundu, což vám umožní užít si rychlost. U některých her je obnovovací frekvence kritickým prvkem. Tato kombinace je tedy ideálně preferována.

3. Závisí na GPU a CPU

Na rozdíl od nastavení s vysokým rozlišením a nízkou kvalitou, tato kombinace závisí jak na GPU, tak na CPU. Využívá oba aspekty hardwaru a nevyvíjí tlak na rozsáhlé zpracování. Jednoduše řečeno, budete potřebovat slušnou specifikaci hardwaru, zejména CPU a GPU.

Která kombinace je lepší?

1. Hry pro jednoho hráče

Pro jednoho hráče mohou být obě možnosti dobré. To zcela závisí na rychlosti hry, stejně jako na vašem osobním preferenci. Proto, podle našeho názoru, pokud chcete hrát hry jako City Builders a Strategies, pak vyšší rozlišení by bylo skvělou volbou. Je to proto, že tyto hry nevyžadují vyšší obnovovací frekvenci.

2. Hry pro více hráčů

V případě her pro více hráčů možná budete chtít zvážit nižší rozlišení. Rychlá fáze těchto her činí kritickou, že má dobrou rychlost FPS. Při výběru konfigurace s nízkým rozlišením bude váš hardware schopen pracovat lépe. Celkově lze vybrat mezi kvalitou a výkonem rozlišení pouze hráč. Rozhodování založené na vašich cílech v oblasti hraní je tedy ideálním řešením.

Diskuse a komentáře

Sdílejte své komentáře
S
Sakhile 1 year ago
This article is confusing. High resolution and low quality = ultra settings?
8 0